Part Number: ANT-W63RPC1-UFL-200 Manufacturer: Linx Technologies Inc. Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/ant-w63rpc1-ufl-200 RFQ URL: https://distyparts.com/product/ant-w63rpc1-ufl-200#rfq Summary: ANT-W63RPC1-UFL-200 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Linx Technologies Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ANT-W63RPC1-UFL-200 is a rf antennas from Linx Technologies Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Rigid Patch Applications: 802.11, 802.15.4, Bluetooth, U-NII, Wi-Fi 4, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, Zigbee Features: Cable - 200mm Frequency (Center: 2.4GHz, 5GHz, 6GHz Frequency Group: Wide Band Frequency Range: 2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz Gain: 3.7dBi, 6.1dBi, 5.9dBi Height (Max): 0.051" (1.30mm) Mounting Type: Adhesive Number of Bands: 3 Power: 5 W RF Family: WiFi Return Loss: -10.9dB, -9dB, -12.7dB Termination: U.FL (UMCC), IPEX MHF1 VSWR: 1.8, 2.1, 1.6 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/linx-technologies-inc Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/ant-w63rpc1-ufl-200