# ANT-W63-WRT-SMA-250
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ANT-W63-WRT-SMA-250
- **Manufacturer:** Linx Technologies Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ant-w63-wrt-sma-250
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ant-w63-wrt-sma-250#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Dome
- **Applications:** Bluetooth, ISM, Wi-Fi, WLAN, Zigbee聶
- **Features:** Cable - 250mm
- **Frequency (Center:** 2.4425GHz, 5.5GHz, 6.525GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
- **Frequency Range:** 2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
- **Gain:** 4.5dBi, 4.5dBi, 6.4dBi
- **Height (Max):** 1.063" (27.00mm)
- **Mounting Type:** Panel Mount
- **Number of Bands:** 3
- **Power:** 5 W