Part Number: ANT-W63-FPC-SH50UF Manufacturer: Linx Technologies Inc. Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/ant-w63-fpc-sh50uf RFQ URL: https://distyparts.com/product/ant-w63-fpc-sh50uf#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/50/13/14501335-343-ANT-W63-FPC-SH100UF-ND.jpg Summary: ANT-W63-FPC-SH50UF is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Linx Technologies Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ANT-W63-FPC-SH50UF is a rf antennas from Linx Technologies Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Flat Patch Applications: 802.11b/g/ac/ax, Bluetooth, ISM, U-NII, Wi-Fi 4, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, Zigbee聜 Features: Cable - 50mm Frequency (Center: 2.45GHz, 5.5225GHz, 6.5375GHz Frequency Group: UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz) Frequency Range: 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.895GHz, 5.95GHz ~ 7.125GHz Gain: 4.7dBi, 7.8dBi, 8.5dBi Height (Max): 0.004" (0.10mm) Mounting Type: Adhesive Number of Bands: 3 Power: 2 W RF Family: 802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi Termination: U.FL (UMCC), IPEX MHF1 VSWR: 1.5, 1.6, 1.8 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/linx-technologies-inc Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/ant-w63-fpc-sh50uf