Part Number: ANT-W63-FPC-LH50M4 Manufacturer: Linx Technologies Inc. Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/ant-w63-fpc-lh50m4 RFQ URL: https://distyparts.com/product/ant-w63-fpc-lh50m4#rfq Summary: ANT-W63-FPC-LH50M4 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Linx Technologies Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ANT-W63-FPC-LH50M4 is a rf antennas from Linx Technologies Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Flat Patch Applications: 802.11b/g/ac/ax, Bluetooth, ISM, U-NII, Wi-Fi 4, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, Zigbee聜 Features: Cable - 50mm Frequency (Center: 2.45GHz, 5.5225GHz, 6.5375GHz Frequency Group: UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz) Frequency Range: 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.895GHz, 5.95GHz ~ 7.125GHz Gain: 4.5dBi, 6.3dBi, 10.1dBi Height (Max): 0.004" (0.10mm) Mounting Type: Adhesive Number of Bands: 3 Power: 2 W RF Family: 802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi Termination: IPEX MHF4 VSWR: 1.4, 1.7, 1.8 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/linx-technologies-inc Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/ant-w63-fpc-lh50m4