# ANT-W63-FPC-LH150UF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ANT-W63-FPC-LH150UF
- **Manufacturer:** Linx Technologies Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ant-w63-fpc-lh150uf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ant-w63-fpc-lh150uf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Flat Patch
- **Features:** Cable - 150mm
- **Frequency (Center:** 2.45GHz, 5.5225GHz, 6.5375GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
- **Frequency Range:** 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.895GHz, 5.95GHz ~ 7.125GHz
- **Gain:** 4.5dBi, 6.3dBi, 10.1dBi
- **Height (Max):** 0.004" (0.10mm)
- **Mounting Type:** Adhesive
- **Number of Bands:** 3
- **Power:** 2 W