# ANT-BEAD-868
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ANT-BEAD-868
- **Manufacturer:** RF Solutions
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ant-bead-868
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ant-bead-868#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Bead
- **Applications:** General Purpose
- **Frequency (Center:** 868MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Gain:** 0dBi
- **Height (Max):** 0.354" (9.00mm)