Part Number: ANT-900-RP-2-A Manufacturer: Datawave LLC Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/ant-900-rp-2-a RFQ URL: https://distyparts.com/product/ant-900-rp-2-a#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/50/01/14500105-1857-1002-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/50/01/14500105-1857-1002-ND.jpg Summary: ANT-900-RP-2-A is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Datawave LLC and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ANT-900-RP-2-A is a rf antennas from Datawave LLC. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Whip, Tilt Applications: ISM Frequency (Center: 900MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Frequency Range: 880MHz ~ 960MHz Gain: 2.1dBi Height (Max): 4.528" (115.00mm) Mounting Type: Connector Mount Number of Bands: 1 Power: 30 W RF Family: General ISM Termination: RP-SMA Male VSWR: 1.5 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/datawave-llc Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/ant-900-rp-2-a