# ANT-433WM3-SMA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ANT-433WM3-SMA
- **Manufacturer:** RF Solutions
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ant-433wm3-sma
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ant-433wm3-sma#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Whip, Straight
- **Applications:** General Purpose
- **Frequency (Center:** 433MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Gain:** 3dBi
- **Height (Max):** 7.087" (180.00mm)