Part Number: ANT-24G-905-SMA Manufacturer: RF Solutions Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/ant-24g-905-sma RFQ URL: https://distyparts.com/product/ant-24g-905-sma#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/50/31/14503124-ANT-24G-905-SMA-ND.jpg Summary: ANT-24G-905-SMA is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by RF Solutions and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ANT-24G-905-SMA is a rf antennas from RF Solutions. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Whip, Tilt Applications: WLAN Frequency (Center: 2.4GHz Frequency Group: UHF (2GHz ~ 3GHz) Frequency Range: 2.4GHz ~ 2.5GHz Gain: 5dB Height (Max): 7.843" (199.20mm) Mounting Type: Connector Mount Number of Bands: 1 RF Family: WiFi Termination: RP-SMA-K VSWR: 2 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/rf-solutions Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/ant-24g-905-sma