# ANT-2.45-CHP-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ANT-2.45-CHP-T
- **Manufacturer:** Linx Technologies Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ant-2-45-chp-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ant-2-45-chp-t#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/AN/T-/2./ANT-2.45-CHPDKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Chip
- **Applications:** Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee聶
- **Frequency (Center:** 2.4GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz)
- **Frequency Range:** 2.36GHz ~ 2.54GHz
- **Gain:** 0.5dBi
- **Height (Max):** 0.039" (1.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Bands:** 1
- **Power:** 3 W