Part Number: ANT-2.4-MMG2-SMA-3 Manufacturer: Linx Technologies Inc. Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/ant-2-4-mmg2-sma-3 RFQ URL: https://distyparts.com/product/ant-2-4-mmg2-sma-3#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/50/14/14501435-343-ANT-2.4-MMG1-SMA-1-ND.pdf Summary: ANT-2.4-MMG2-SMA-3 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Linx Technologies Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ANT-2.4-MMG2-SMA-3 is a rf antennas from Linx Technologies Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Whip, Straight Applications: Bluetooth, ISM, Wi-Fi, WLAN, Zigbee聜 Features: Cable - 3m Frequency (Center: 2.45GHz Frequency Group: UHF (2GHz ~ 3GHz) Frequency Range: 2.4GHz ~ 2.5GHz Gain: 2.8dBi Height (Max): 3.484" (88.50mm) Mounting Type: Magnetic Number of Bands: 1 Power: 10 W RF Family: 802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi Termination: SMA Male VSWR: 2.2 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/linx-technologies-inc Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/ant-2-4-mmg2-sma-3