# ANT-2.4-MMG1-SMA-3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ANT-2.4-MMG1-SMA-3
- **Manufacturer:** Linx Technologies Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ant-2-4-mmg1-sma-3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ant-2-4-mmg1-sma-3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Whip, Straight
- **Applications:** Bluetooth, ISM, Wi-Fi, WLAN, Zigbee聶
- **Features:** Cable - 3m
- **Frequency (Center:** 2.45GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz)
- **Frequency Range:** 2.4GHz ~ 2.5GHz
- **Gain:** 0.7dBi
- **Height (Max):** 3.260" (82.80mm)
- **Mounting Type:** Magnetic
- **Number of Bands:** 1
- **Power:** 10 W