# ANT-2.4-FPC-SF50UF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ANT-2.4-FPC-SF50UF
- **Manufacturer:** Linx Technologies Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ant-2-4-fpc-sf50uf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ant-2-4-fpc-sf50uf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** PCB Trace
- **Applications:** Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee聶
- **Features:** Cable - 50mm
- **Frequency (Center:** 2.45GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz)
- **Frequency Range:** 2.4GHz ~ 2.5GHz
- **Gain:** 3.9dBi
- **Height (Max):** 0.004" (0.10mm)
- **Mounting Type:** Adhesive
- **Number of Bands:** 1
- **Power:** 2 W