# ANT-2.4-CW-HW-SMA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ANT-2.4-CW-HW-SMA
- **Manufacturer:** Linx Technologies Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ant-2-4-cw-hw-sma
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ant-2-4-cw-hw-sma#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Whip, Straight
- **Applications:** Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee聶
- **Frequency (Center:** 2.4GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz)
- **Frequency Range:** 2.3GHz ~ 2.6GHz
- **Gain:** 3.2dBi
- **Height (Max):** 4.724" (120.00mm)