# ANT-2.4-CN-N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ANT-2.4-CN-N
- **Manufacturer:** Linx Technologies Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ant-2-4-cn-n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ant-2-4-cn-n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Corner Reflector
- **Features:** Cable - 221mm
- **Frequency (Center:** 2.4GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz)
- **Frequency Range:** 2.4GHz ~ 2.483GHz
- **Gain:** 10.5dB
- **Height (Max):** 14.200" (360.68mm)
- **Mounting Type:** Bracket Mount
- **Number of Bands:** 1
- **Power:** 100 W