# AMPDEFI-A13
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AMPDEFI-A13
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ampdefi-a13
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ampdefi-a13#rfq
- **Base Resonator:** MEMS
- **Current:** 1.3mA (Typ)
- **Frequency:** 6.1298496MHz, 6.16791MHz
- **Frequency Stability:** ±25ppm
- **Height:** 0.035" (0.89mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.71V ~ 3.63V