# AMPDEFH-A13
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AMPDEFH-A13
- **Manufacturer:** Abracon LLC
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Pin ConfigurableSelectable Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ampdefh-a13
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ampdefh-a13#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/53/5-/14/535-14522-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** MEMS
- **Current:** 1.3mA (Typ)
- **Frequency:** 6.1298496MHz, 6.16791MHz
- **Frequency Stability:** ±25ppm
- **Height:** 0.035" (0.89mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.71V ~ 3.63V