# AML51-H10G
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AML51-H10G
- **Manufacturer:** Honeywell
- **Category:** Switches
- **Subcategory:** Accessories - Caps
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/aml51-h10g
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/aml51-h10g#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Green
- **For Use With:** AML 11, 21, 31 Series
- **Illumination:** Illumination Optional
- **Mounting Type:** Snap Fit
- **Shape:** Rectangular
- **Size:** 25.00mm L x 15.00mm W x 10.00mm H