Part Number: AMHRR3-433 Manufacturer: RF Solutions Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Receivers Product URL: https://distyparts.com/product/amhrr3-433 RFQ URL: https://distyparts.com/product/amhrr3-433#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/54/20/14542091-AMHRR3-433-ND.jpg Summary: AMHRR3-433 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by RF Solutions and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: AMHRR3-433 is a rf receivers from RF Solutions. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Connector: Through Hole Applications: AM Remote Control Current: 2.5mA Data Interface: PCB, Through Hole Data Rate (Max): 2kbps Frequency: 433MHz Modulation or Protocol: AM Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -25°C ~ 85°C Supplier Device Package: Module Voltage: 3V, 5V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/rf-solutions Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-receivers Canonical URL: https://distyparts.com/product/amhrr3-433