# AMF-7B-18002150-80-23P
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AMF-7B-18002150-80-23P
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/amf-7b-18002150-80-23p
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/amf-7b-18002150-80-23p#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 900mA
- **Frequency:** 18GHz ~ 21.5GHz
- **Gain:** 30dB
- **Noise Figure:** 8dB
- **P1dB:** 23dBm
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 18GHz ~ 21.5GHz
- **Voltage:** 15V