# AMF-4F-27503100-90-22P
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AMF-4F-27503100-90-22P
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/amf-4f-27503100-90-22p
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/amf-4f-27503100-90-22p#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 500mA
- **Frequency:** 27.5GHz ~ 31GHz
- **Gain:** 15dB
- **Noise Figure:** 9dB
- **P1dB:** 22dBm
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 27.5GHz ~ 31GHz
- **Voltage:** 15V