# AMF-4F-00800100-20-13P
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AMF-4F-00800100-20-13P
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/amf-4f-00800100-20-13p
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/amf-4f-00800100-20-13p#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 250mA
- **Frequency:** 800MHz ~ 1GHz
- **Gain:** 60dB
- **Noise Figure:** 2dB
- **P1dB:** 13dBm
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 800MHz ~ 1GHz
- **Voltage:** 15V