# AMF-3F-04400510-15-13P
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AMF-3F-04400510-15-13P
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/amf-3f-04400510-15-13p
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/amf-3f-04400510-15-13p#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 175mA
- **Frequency:** 4.4GHz ~ 5.1GHz
- **Gain:** 36dB
- **Noise Figure:** 1.5dB
- **P1dB:** 13dBm
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 4.4GHz ~ 5.1GHz
- **Voltage:** 15V