# AMF-1F-00800250-15-10P
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AMF-1F-00800250-15-10P
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/amf-1f-00800250-15-10p
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/amf-1f-00800250-15-10p#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 100mA
- **Frequency:** 800MHz ~ 2.5GHz
- **Gain:** 16dB
- **Noise Figure:** 1.5dB
- **P1dB:** 10dBm
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 800MHz ~ 2.5GHz
- **Voltage:** 15V