# ALRO5-45-B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ALRO5-45-B
- **Manufacturer:** O.C. White Co.
- **Category:** Optical Inspection Equipment
- **Subcategory:** Lamps - Magnifying, Task
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/alro5-45-b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/alro5-45-b#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/11/20/92/11209254-1844-1096-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Arm:** 45.00" (1143.0mm)
- **Bulb:** LED
- **Color:** Black
- **Lamp:** Lamp, Magnifier
- **Lens Style:** 3.5 Diopter (1.88x), 5.00" (127.00mm) Diameter
- **Mounting Type:** Edge Clamp
- **Voltage:** 120V