# AI-2604-TF-LW115-12V-R
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AI-2604-TF-LW115-12V-R
- **Manufacturer:** PUI Audio, Inc.
- **Category:** Audio Products
- **Subcategory:** Alarms, Buzzers, and Sirens
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ai-2604-tf-lw115-12v-r
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ai-2604-tf-lw115-12v-r#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/41/2-/12412-668-1348-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 50mA
- **Driver Circuitry:** Indicator, Internally Driven
- **Frequency:** 400Hz
- **Height:** 0.657" (16.70mm)
- **Input Type:** DC
- **Mounting Type:** Panel Mount, Flange
- **Operating Mode:** Single Tone
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 60°C
- **Port Location:** Top
- **Size:** 1.024" Dia (26.00mm)
- **Sound Pressure Level (SPL):** 89dB @ 12V, 10cm
- **Technology:** Electromechanical/Magnetic
- **Termination:** Wire Leads
- **Voltage:** 12 V
- **Voltage Range:** 8 ~ 16V