# AFSM2-00100200-12-8P
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AFSM2-00100200-12-8P
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/afsm2-00100200-12-8p
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/afsm2-00100200-12-8p#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 80mA
- **Frequency:** 100MHz ~ 2GHz
- **Gain:** 22dB
- **Noise Figure:** 1.2dB
- **P1dB:** 8dBm
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 100MHz ~ 2GHz
- **Voltage:** 15V