# AFS869S3-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AFS869S3-T
- **Manufacturer:** Abracon LLC
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/afs869s3-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/afs869s3-t#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/53/5-/92/535-9247-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/53/5-/92/535-9247-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Remote Control
- **Bandwidth:** 8MHz
- **Frequency:** 869MHz
- **Height (Max):** 0.059" (1.50mm)
- **Insertion Loss:** 4.5dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)