# AFS869.0W01-TS4 (3K/REEL)
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AFS869.0W01-TS4 (3K/REEL)
- **Manufacturer:** Abracon LLC
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/afs869-0w01-ts4-3k-reel
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/afs869-0w01-ts4-3k-reel#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/53/5-/14/535-14427-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Wireless Audio
- **Bandwidth:** 8MHz
- **Frequency:** 869MHz
- **Height (Max):** 0.059" (1.50mm)
- **Insertion Loss:** 4.5dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)