Part Number: AFS5-10701170-09-S-5 Manufacturer: L3 Narda-MITEQ Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Amplifiers Product URL: https://distyparts.com/product/afs5-10701170-09-s-5 RFQ URL: https://distyparts.com/product/afs5-10701170-09-s-5#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/47/22/14472229-1949-JSMF3-02K150-40-10P-ND.pdf Summary: AFS5-10701170-09-S-5 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by L3 Narda-MITEQ and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: AFS5-10701170-09-S-5 is a rf amplifiers from L3 Narda-MITEQ. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 150mA Frequency: 10.7GHz ~ 11.7GHz Gain: 34dB Noise Figure: 0.9dB P1dB: 10dBm RF Type: General Purpose Supplier Device Package: Module Test Frequency: 10.7GHz ~ 11.7GHz Voltage: 15V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/l3-narda-miteq Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-amplifiers Canonical URL: https://distyparts.com/product/afs5-10701170-09-s-5