# AFS5-05001000-30-10P-5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AFS5-05001000-30-10P-5
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/afs5-05001000-30-10p-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/afs5-05001000-30-10p-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 150mA
- **Frequency:** 5GHz ~ 10GHz
- **Gain:** 34dB
- **Noise Figure:** 3dB
- **P1dB:** 10dBm
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 5GHz ~ 10GHz
- **Voltage:** 15V