# AFS4-00500200-08-15P-4-APM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AFS4-00500200-08-15P-4-APM
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/afs4-00500200-08-15p-4-apm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/afs4-00500200-08-15p-4-apm#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 175mA
- **Frequency:** 500MHz ~ 2GHz
- **Gain:** 46dB
- **Noise Figure:** 0.8dB
- **P1dB:** 15dBm
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 500MHz ~ 2GHz
- **Voltage:** 15V