# AFS3-09501050-16-10P-4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AFS3-09501050-16-10P-4
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/afs3-09501050-16-10p-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/afs3-09501050-16-10p-4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 100mA
- **Frequency:** 9.5GHz ~ 10.5GHz
- **Gain:** 26dB
- **Noise Figure:** 1.6dB
- **P1dB:** 10dBm
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 9.5GHz ~ 10.5GHz
- **Voltage:** 15V