# AFS3-08001200-20-15P-4-L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AFS3-08001200-20-15P-4-L
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/afs3-08001200-20-15p-4-l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/afs3-08001200-20-15p-4-l#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 125mA
- **Frequency:** 8GHz ~ 12GHz
- **Gain:** 24dB
- **Noise Figure:** 2dB
- **P1dB:** 15dBm
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 8GHz ~ 12GHz
- **Voltage:** 15V