# AFS3-01000200-15-LN
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AFS3-01000200-15-LN
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/afs3-01000200-15-ln
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/afs3-01000200-15-ln#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 150mA
- **Frequency:** 1GHz ~ 2GHz
- **Gain:** 34dB
- **Noise Figure:** 1.5dB
- **P1dB:** 10dBm
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 1GHz ~ 2GHz
- **Voltage:** 15V