# AFS3-00102650-42-8P-4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AFS3-00102650-42-8P-4
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/afs3-00102650-42-8p-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/afs3-00102650-42-8p-4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 120mA
- **Frequency:** 100MHz ~ 26.5GHz
- **Gain:** 20dB
- **Noise Figure:** 4.2dB
- **P1dB:** 8dBm
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 100MHz ~ 26.5GHz
- **Voltage:** 15V