# AFS3-00100400-13-10P-4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AFS3-00100400-13-10P-4
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/afs3-00100400-13-10p-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/afs3-00100400-13-10p-4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 125mA
- **Frequency:** 100MHz ~ 4GHz
- **Gain:** 30dB
- **Noise Figure:** 1.3dB
- **P1dB:** 10dBm
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 100MHz ~ 4GHz
- **Voltage:** 15V