# AFS3-00100300-12-10P-4-AM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AFS3-00100300-12-10P-4-AM
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/afs3-00100300-12-10p-4-am
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/afs3-00100300-12-10p-4-am#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 125mA
- **Frequency:** 100MHz ~ 3GHz
- **Gain:** 32dB
- **Noise Figure:** 1.2dB
- **P1dB:** 10dBm
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 100MHz ~ 3GHz
- **Voltage:** 15V