# AFS20A05-719.00-T3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AFS20A05-719.00-T3
- **Manufacturer:** Abracon LLC
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/afs20a05-719-00-t3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/afs20a05-719-00-t3#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/53/5-/12/535-12069-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Bandwidth:** 5MHz
- **Frequency:** 719MHz
- **Height (Max):** 0.035" (0.90mm)
- **Insertion Loss:** 2.7dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)