# AFFC-050-36-102-11
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AFFC-050-36-102-11
- **Manufacturer:** Assmann WSW Components
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/affc-050-36-102-11
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/affc-050-36-102-11#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Type:** FFC, FPC
- **Length:** 0.138" (3.50mm)
- **Number of Conductors:** 36
- **Pitch:** 0.020" (0.50mm)