# AF164-FR-074K32L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AF164-FR-074K32L
- **Manufacturer:** Yageo
- **Category:** Resistors
- **Subcategory:** Resistor Networks, Arrays
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/af164-fr-074k32l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/af164-fr-074k32l#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** DDRAM, SDRAM
- **Circuit Type:** Isolated
- **Height:** 0.028" (0.70mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Pins:** 8
- **Number of Resistors:** 4
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power Per Element:** 62.5mW
- **Resistance (Ohms):** 4.32k
- **Size:** 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- **Temperature Coefficient:** ±200ppm/°C
- **Tolerance:** ±1%