# AE783-1001-1564-1909QP8360
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AE783-1001-1564-1909QP8360
- **Manufacturer:** Anatech Electronics Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Multiplexers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ae783-1001-1564-1909qp8360
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ae783-1001-1564-1909qp8360#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency Bands (Low:** 500MHz ~ 783MHz / 1.909GHz ~ 3GHz