# AE329H9836
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AE329H9836
- **Manufacturer:** Anatech Electronics Inc.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** RF Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ae329h9836
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ae329h9836#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bandwidth:** 671MHz
- **Filter Type:** High Pass
- **Frequency:** 329MHz (Cutoff)
- **Height (Max):** 0.500" (12.70mm)
- **Insertion Loss:** 3dB
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Size:** 2.500" L x 0.750" W (63.50mm x 19.05mm)