# ADTL1-15-75+
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ADTL1-15-75+
- **Manufacturer:** Mini-Circuits
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** Balun
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/adtl1-15-75
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/adtl1-15-75#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/31/57/-A/3157-ADCH-80_DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency Range:** 10MHz ~ 1.5GHz
- **Impedance:** 75 / 75Ohm