# ADRF5250BCPZRL
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ADRF5250BCPZRL
- **Manufacturer:** Analog Devices Inc./Maxim Integrated
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Switches
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/adrf5250bcpzrl
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/adrf5250bcpzrl#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Circuit:** SP5T
- **Frequency Range:** 100MHz ~ 6GHz
- **IIP3:** 57dBm
- **Impedance:** 50Ohm
- **Insertion Loss:** 1.8dB
- **Isolation:** 46dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 105°C (TC)
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** 24-LFCSP (4x4)
- **Test Frequency:** 6GHz
- **Topology:** Absorptive
- **Voltage:** 3V ~ 5.25V