# ADP1048-600-EVALZ
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ADP1048-600-EVALZ
- **Manufacturer:** Analog Devices Inc./Maxim Integrated
- **Category:** Development Boards, Kits, Programmers
- **Subcategory:** Evaluation and Demonstration Boards and Kits
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/adp1048-600-evalz
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/adp1048-600-evalz#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Function:** Power Factor Correction
- **Primary Attributes:** 600W, 385V Out, 85~265VAC In