# ACM 4532F2NV-101T02-D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ACM 4532F2NV-101T02-D
- **Manufacturer:** TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/acm-4532f2nv-101t02-d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/acm-4532f2nv-101t02-d#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 100mA
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.118" (3.00mm)
- **Inductance @ Frequency:** 100 µH @ 100 kHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 150°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- **Voltage Rating:** 50V