# ACH32C-331-TL001
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ACH32C-331-TL001
- **Manufacturer:** TDK Corporation
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** EMIRFI Filters (LC, RC Networks)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ach32c-331-tl001
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ach32c-331-tl001#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/44/5-/29/445-2989-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/44/5-/29/445-2989-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Attenuation Value:** -20dB @ 200MHz ~ 800MHz
- **Current:** 6 A
- **ESD Protection:** No
- **Filter Order:** 3rd
- **Height:** 0.091" (2.30mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Channels:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Resistance:** 0.002
- **Size:** 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- **Technology:** LC (T-Type)
- **Type:** Low Pass
- **Values:** C = 330pF
- **Voltage:** 50V