# ACC62-AT-D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ACC62-AT-D
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/acc62-at-d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/acc62-at-d#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/20/33/1320334-298-14196-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Acrylic Based
- **Color:** Natural
- **Height:** 0.650" (16.51mm)
- **Length:** 1.240" (31.50mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Mounting Type:** Adhesive
- **Opening Size:** 0.620" (15.75mm)
- **Type:** Clip, C-Type
- **Width:** 1.120" (28.45mm)