# ACC19-AT-C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ACC19-AT-C
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/acc19-at-c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/acc19-at-c#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/20/33/1320334-298-14196-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Acrylic Based
- **Color:** Natural
- **Height:** 0.250" (6.35mm)
- **Length:** 0.630" (16.00mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Mounting Type:** Adhesive
- **Opening Size:** 0.190" (4.83mm)
- **Type:** Clip, C-Type
- **Width:** 0.760" (19.30mm)